четвер, 23 серпня 2018 р.

З Днем Державного Прапора України

Сьогодні, напередодні святкування Дня Незалежності нашої держави, вся країна вшановує головний державний символ – День Державного Прапора України.

Синьо-жовтий прапор України
Це безхмарне небо, синє-синє
А під небом золотіє нива
І народ – і вільний, і щасливий.

   Багато поколінь захисників української землі – нашої Батьківщини – проливали кров та віддавали своє життя за цей величний символ.

    Наш прапор – це найдорожчий символ, за який і сьогодні найкращі сини України ведуть боротьбу із ворогом у зоні АТО за свободу та незалежність нашої країни! Це - Символ свободи і волі, віри та сили українського народу.
Пов’язане зображення
З нагоди цього свята була оформлена книжкова виставка
Проведено  пізнавальну бесіду: "Держава наша є і вічно буде"

В Інтернет-центрі  діти переглянули відеоролик 
"Державний Прапор України - святиня нашого народу

Історичний екскурс
    Державний Прапор України - прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
    Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.
   У середині XVII ст., Після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.
     Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося.
   Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.
     Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 р. в Росії.
    22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 - в Карпатській Україні. У період 1917 - початку 1919 рр.. синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики.
    Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформився як едінонаціональное на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру - синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку - жовтий колір.
24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.
       У серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.
     У 2009 році третій президент України Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
        14 березня 1990 року у Стрию вперше піднято національний синьо-жовтий прапор. Того березневого ранку на вимогу громади виконавчий комітет Стрийської міської ради прийняв рішення про встановлення українського національного прапора. Та поки чиновниками під погрозами КДБ приймали рішення, шестеро сміливців Василь Бичко, Богдан Ботвин, Олег Бойко, Орест Галицький, Роман Дрімайло та Богдан Морквич піднялися на горище й вивісили заздалегідь приготовлений та освячений у храмі прапор. У той момент над містом ключем пролітали журавлі, які поверталися з вирію. Люди сприйняли це як хороший знак. 
      Цією подією стрияни пишаються й з 2011 року відзначають її урочисто.

Немає коментарів:

Дописати коментар