Історія бібліотеки

2 грудня 2010 року дитяча бібліотека-філія №6 відсвяткувала своє 20-річчя. Кожна, навіть найменша, бібліотека має свою історію. 
В прекрасному місті Стрий, у новому мікрорайоні, по вулиці 50-річчя УПА,13 була збудована двоповерхова бібліотека для дітей. Це був великий задум  Стрийської мерії і мрія наших юних користувачів. Саме 2 грудня 1990 року маленькі користувачі переступили поріг нашої бібліотеки. Це для них було великим подарунком напередодні свята Миколая.
Дитина, яка любить і вміє читати - щаслива людина, бо довкола неї завжди багато-багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі - це книги, які можуть чимало: допомагають у навчанні і самовихованні, збагачують знаннями, зміцнюють волю, пробуджують мрії. Таких "друзів " є багато у фонді нашої бібліотеки. При відкритті бібліотеки книжковий фонд налічував 20539 примірників книг та брошур, газет та журналів.
 Завідувачкою бібліотеки була призначена Бісик Оксана Миколаївна.  Бібліотека має два відділи обслуговування: 1-4 і 5-9 класів. Старший відділ має розгалужену структуру: абонемент і читальний зал. 

     
Абонемент    

  Бібліотека щорічно обслуговує більше 3000 читачів. Основні читацькі групи: дошкільники та учні молодших класів, діти-інваліди дитячого садочка "Калинонька", учні середнього та старшого шкільного віку, вчителі, батьки. Бібліотека обслуговує учнів середніх шкіл №1,2,3,4,5,6 ,8,9,10 та початкова школа №11, гімназії ім.А.Шептицького
 Завжди радо зустрічали дітей на молодшому відділі 1-4 класів бібліотекарі Федорова Любов Михайлівна та Гаргас Галина Василівна. Вони допомагали їм у виборі книг і журналів, проводили цікаві масові заходи. Увагу юних читачів привертали яскраво оформлені книжкові виставки та тематичні полички, красиві поробки дітей. Бібліотекарем абонементу старшого відділу 5-9 класів була Марченко Олена Миколаївна.
Гостинно відчиняла двері читального залу Бісик Оксана Миколаївна. Яка знайомила дітей із довідковою літературою, навчала користуватись каталогами та картотеками, які були в читальному залі.
Всі працівники бібліотеки для популяризації книги використовували ігрові форми роботи. Систематично проводили індивідуальну роботу з читачами.
На даний час книжковий фонд становить понад 23052 тис. примірників книг і брошур і 21 назва періодичних видань. В бібліотеці працює п'ять працівників: три працівники з вищою бібліотечною освітою і два з середньою спеціальною бібліотечною освітою.В даний час обслуговують дітей молодшого відділу бібліотекарі: Федорова Любов Михайлівна та Грицишин Ганна Іванівна. 
Відділ 1-4 класів працює за програмою "Зігріймо їх теплом душі"(з дітьми-інвалідами, дітьми-сиротами та дітьми з обмеженими фізичними можливостями). Мета цієї програми: виховувати у дітей повагу до людської особистості, підтримувати у них віру в себе і свої сили, розвивати почуття впевненості і толерантності у стосунках з людьми. Щороку До Міжнародного дня захисту дітей, Міжнародного дня інвалідів, для цих маленьких читачів у бібліотеці проводять різні масові заходи. Бібліотекар абонементу 5-9 класів, Матвіїв Надія Василівна, яка вчить усіх користувачів самостійно орієнтуватись у книжковому морі книг. проводить цікаві заходи, конкурси, обговорення.
 Працівники читального залу старшого відділу зав. бібліотекою Бісик Оксана Миколаївна та бібліотекар Гаргас Галина Василівна.
Провідною темою в роботі бібліотеки старшого відділу 5-9 класів є програма правового виховання: "Ти і закон". Мета: виховувати у дітей інтерес до правових знань, популяризувати правові закони, формувати правову культуру, здобувати вміння та навички використовувати їх у повсякденному житті. ХХI століття - ера інформаційного суспільства, де інформація все частіше визначається як головний ребус майбутнього.
2010 рік був вдалим для нашої бібліотеки. Вона стала переможцем конкурсу "Бібліоміст".
14 вересня 2010 року у нашій бібліотеці відкрився Інтернет-центр. В результаті матеріально-технічна база книгозбірні збагатилась п'ятьма комп'ютерами, принтером, сканером. У результаті підключення бібліотеки до комп'ютерної мережі для дітей відкрився доступ до великої кількості інформаційних джерел.
Відповідає за роботу Інтернет-центру Гаргас Г.В.
Користувач має можливість: безкоштовно використовувати програмне забезпечення та комп'ютерне устаткування для навчання, пошуку необхідної інформації в мережі Інтернет. Роздруковувати необхідну інформацію на принтері. В Інтернет-центрі наші користувачі мають можливість спілкуватись з рідними, які знаходяться за кордоном, за допомогою skype-зв'язку (відеотелефонний Інтернет-зв'язок.

В 2011 році відбулися зміни в колективі бібліотеки, а саме:
 у відділі обслуговування дошкільників та учнів 1-4 кл. бібліотекарем призначена -  Ожибко Ольга Миронівна, яка вміло втілює свої знання в роботу відділу
 у відділі обслуговування учнів 5-9 кл. бібліотекарем призначена  - Дружицька Алла Іванівна, яка  фахово керує читанням учнів 5-9 кл.

    Ласкаво просимо відвідати нашу бібліотеку 

Немає коментарів:

Дописати коментар