вівторок, 26 березня 2019 р.

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА-ПЕРСОНАЛІЯ

Сьогодні в черговий день Тижня дитячого читання користувачі нашої бібліотеки знайомились з творчим та життєвим шляхом Миколи Васильовича Гоголя, якому 31 березня виповниться 210 років від дня народження.  
З нагоди такої знаменної дати в читальному залі була оформлена виставка-інсталяція: 
"Світ Гоголя сповнений дивами"


Бібліотекар читального залу Галина Василівна провела користувачам огляд книг представлених на книжковій виставці
 
 ÐŸÐ¾Ð²â€™ÑÐ·Ð°Ð½Ðµ зображенняРезультат пошуку зображень за запитом "гоголь м. книги"Результат пошуку зображень за запитом "гоголь м. книги"
Результат пошуку зображень за запитом "гоголь м. книги"Пов’язане зображенняРезультат пошуку зображень за запитом "гоголь м. вибрані"
  

Для постійних наших відвідувачів Блогу ми підготували

Коротку біографію Гоголя та цікаві факти творчості Миколи Васильовича

Результат пошуку зображень за запитом "гоголь м.в. біографія" Микола Васильович Гоголь (1809 — 1852) – класик української літератури, письменник, драматург, публіцист, критик. Найголовнішими творами Гоголя вважаються: збірка “Вечори на хуторі поблизу Диканьки”, присвячене звичаїв і традицій українського народу, а також найбільша поема “Мертві душі”.
Дитинство і юність письменника
Народився 20 березня (1 квітня)1809 року в селі Сорочинці Полтавської губернії в сім’ї поміщика. Гоголь був третьою дитиною, а всього в сім’ї було 12 дітей.
Навчання в біографії Гоголя проходило у Полтавському училищі. Потім в 1821 році він вступив в клас Ніжинської гімназії, де вивчав юстицію. У шкільні роки письменник не відрізнявся особливими здібностями у навчанні. Добре йому давалися тільки уроки малювання і вивчення російської словесності. Писати у нього виходило лише посередні твори.
Початок літературного шляху
У 1828 році в житті Гоголя відбувся переїзд до Петербурга. Там він служив чиновником, пробував влаштуватися актором у театр і займався літературою. Акторська кар’єра не лагодилося, а служба не приносила Гоголю задоволення, а часом навіть обтяжувала. І письменник вирішив проявити себе на літературному терені.

Твір Гоголя «Басаврюк» було опубліковано першим. Пізніше повість перероблена в «Вечір напередодні Івана Купала». Саме вона подарувала письменникові популярність. Адже до цього творчість не приносило Гоголю успіху.

Оповідання Гоголя «Ніч перед Різдвом», «Травнева ніч», «Сорочинський ярмарок», «Страшна помста» та інші з того ж циклу поетично відтворює образ України. Також Україна була широко описана у творі Гоголя «Тарас Бульба».

У 1831 році Гоголь знайомиться з представниками літературних кіл Жуковського і Пушкіна, безперечно ці знайомства сильно вплинули на його подальшу долю і літературну діяльність.
Гоголь і театр
Інтерес до театру у Миколи Васильовича Гоголя проявилася ще в юності, після смерті батька, чудового драматурга та оповідача.

Усвідомлюючи всю силу театру, Гоголь зайнявся драматургією. Твір Гоголя «Ревізор» було написано в 1835 році, а в 1836 вперше поставлено. Із-за негативної реакції публіки на постановку «Ревізор», письменник покидає країну.
Останні роки життя
У 1836 році в біографії Миколи Гоголя були здійснені поїздки у Швейцарію, Німеччину, Італію, а також коротке перебування в Парижі. Потім, з березня 1837, в Римі тривала робота над першим томом видатного твору Гоголя «Мертві душі», 
який був задуманий автором ще в Петербурзі. Після повернення на батьківщину з Риму, письменник видає перший том поеми. Під час роботи над другим томом у Гоголя настав духовний криза. Навіть поїздка в Єрусалим не допомогла виправити ситуацію.

На початку 1843 року була вперше надрукована відома повість Гоголя «Шинель».
 Вночі 11 лютого 1852 року Гоголь спалив другий том, а 21 лютого помер. 

Проте чи не найтемнішою сторінкою й понині залишається посмертна Гоголева доля, точніше – доля його поховання. 
1852 року письменника було поховано в Москві на цвинтарі Данилівського монастиря. 1931 року цей монастир було віддано під колонію для неповнолітніх злочинців, і прах найвидатніших людей із його території вирішили перенести. 


Цікаві факти
Письменник захоплювався містикою і релігією. Найзагадковішим твором Гоголя вважається повість «Вій», створена, за словами самого автора, на основі народного українського надання. Однак літературознавці та історики досі не можуть знайти доказів цього, що вказує на ексклюзивне авторство письменника-містифікатора.

Прийнято також вважати, що за кілька днів до своєї смерті великий письменник спалив другий том «Мертвих душ». Деякі вчені вважають це недостовірним фактом, але правду вже ніхто ніколи не дізнається.
Досі достеменно невідомо, як саме помер письменник. Одна з основних версій свідчить, що Гоголь був похований живцем. Доказом цього була зміна положення його тіла при перепохованні.
Біографія М.Гоголя
Ніч перед Різдвом
Зачароване місце
Вечір проти Івана Купала (Аудіокнига)

Немає коментарів:

Дописати коментар