пʼятницю, 19 червня 2020 р.

СВЯТО ЮНИХ ФУТБОЛІСТІВ

Всесвітній день дитячого футболу

ВІТАЄМО ВСІХ ГРАВЦІВ ТА ТРЕНЕРІВ ЗІ СВЯТОМ!
Бажаємо міцного здоров'я та нових перемог


  19 червня відзначається Всесвітній день дитячого футболу. Заснувала це свято Організація Об’єднаних Націй для залучення молоді до спорту. Відзначається Всесвітній день дитячого футболу 19 червня на підставі угоди між Дитячим фондом ООН / UNIC-EF / і ФІФА, підписаної у 2001 році в рамках міжнародного руху «Голосуйте за дітей».

Традиційно в цей день у різних країнах світу, в тому числі й в Україні, проводяться спортивні заходи за участю дитячих футбольних команд. На жаль цього року через карантинні заходи ви змушені залишатись дома. Тож ми для вас підібрали різні цікавинки про футбол. Приємного вам перегляду.


Футбол – найулюбленіший вид спорту на Земній планеті. Жоден вид спорту не збирає стільки глядачів на своїх трибунах, скільки збирає ця загадкова гра. У деяких країнах світу, футбол – це ще і політика. Історія світового футболу зберігає немало напівзабутих сторінок з розвитку та динаміки улюбленої гри мільйонів. Футбол не стоїть на місці. З кожним роком він прогресує і охоплює своєю популярністю десятки мільйонів дітей на усій планеті Створюються при тому все нові і нові школи футболу…

Футбол — найпопулярніша командна гра в світі, де за малу кількість очок потрібно боротися.
Футбол – англ. „фут” – нога, „бол” – м’яч. Футбол зберіг свою англійську назву у Франції, Іспанії, Україні, Росії. У німців він звучить як „фусбаль”, в угорців – „лабдугараги”, у поляків _„пілка ножка”, у італійців – „кальгіо”, у югославів _„ногомет”.

10 цікавих фактів про футбол та чемпіонат світу


Козаки. Футбол - ЕПІЗОД №1. ФРАНЦІЯ

Крижанівська М. А. Дітям про футбол. - Львів: Апріорі, 2012. - 48с.: іл. - (Серія "Апріорі - дітям").
Футбол – найпопулярніша командна гра на планеті. Цей спорт розвивається на всіх рівнях – від дитячих змагань на галявині до футбольних баталій професіоналів. Про зародження футболу та його розвиток командної гри, а також про основні правила гри в футбол читачі можуть довідатись з цієї книжки.

Франков А. Футбол / А. Франков. - Харків: Фактор, 2010. - 192 с.: іл
У книзі відомого футбольного журналіста в легкій, цікавій і в той же час повчальній формі розповідається про історію футболу, його правил і тактики. Приводиться зведення футбольних правил з коментарями і поясненнями. Спеціальний розділ містить нариси про легендарних футболістів. Багатий статистичний матеріал охоплює основні змагання клубів і національних збірних.

Цікаві факти про футбол
У багатьох древніх народів світу було безліч схожих ігор на сучасний футбол і сьогодні існує велика кількість його різновидів, зокрема дворовий, пляжний, фрістайл, футзал або міні-футбол та навіть футбол у багнюці.


1. Хоч футбол вважають спадкоємцем гри з м'ячем родом з Великої Британії, претендентів на прообраз футболу доволі багато. У Стародавньому Римі та Греції, а також у Середньовічній Італії та навіть в ацтеків були ігри зі схожими рисами до сучасного футболу.


2. В давнину для гри у футбол використовували м'ячі виготовлені зі сечових міхурів свійських тварин, але такий «м'яч» дуже швидко псувався. Перший гумовий м'яч з'явився 1855 року завдяки Чарлзу Гудьєру. Сьогодні класичний футбольний м'яч складається з 32 п'ятикутників — дванадцять чорних та двадцять білих.
3. Англійський король Едуард II 1314 року своїм указом забороняв у Лондоні грати у футбол, загалом до середини сімнадцятого століття в Великій Британії прийняли більше ніж 30 указів які на офіційному рівні обмежували або і повністю забороняли гру у футбол. 4. До 1875 року замість перекладини на воротах використовували звичайну мотузку, яка була натягнута між двох жердин.
Гра Атлетик Більбао та 200 дітей
Гра Атлетик Більбао та 200 дітейquote Благодійний матч - Атлетик Більбао проти 200 дітей.

Діти грали за схемою 66-80-51 і з трьома воротарями, але все-одно програли 3:5
5. Відповідно до останньої редакції 2015-2016 років є всього сімнадцять основних правил гри у футбол.
8. До 1912 року згідно з правилами воротар мав право брати до рук м'яч на всій половині поля своєї команди, тому бували випадки коли воротарям вдавалось забивати гол навіть руками.

9. Хоч деякі футбольні матчі за участі жінок у Великій Британії 1920 року відвідувало близько п'ятдесяти тисяч людей, в 1921 році Англійська футбольна федерація заборонила жінкам грати у футбол на всіх полях, які використовували футбольні клуби, що до неї входили. Заборону вдалось скасовувати лише 1971 року.


10. Футбольних вболівальників в Італії називають «Tifosi», що перекладається як «тифозні» або «носії тифу», тому що їх фанатизм схожий на лихоманку.
11. Ватикан — одна з восьми міжнародно признаних держав, чия збірна не є членом ФІФА. До складу збірної Ватикану входять гвардійці, бібліотекарі, банкіри та працівники музеїв.
12. До 2018-го року команда Ватикану зіграла всього чотири міжнародні матчі (двічі з Монако, а також з Палестиною та Сан-Марино).

13. Історія футболу в Україні сягає вісімнадцятого століття і бере свій початок в місті Одеса, куди його привезли англійські моряки. Саме в Одесі в 1884 році було збудовано перше в Україні футбольне поле.


14. Згодом футбол з'явився і в західній частині України. Офіційно першим матчем з футболу в Україні вважають гру у Львові між командою міста Львова та Кракова, який відбувся 14 липня 1894 року. До речі перемогла тоді львівська команда.
15. Львівська футбольна команда «Карпати» єдиний в історії клуб нижчої ліги, який здобув Кубок СРСР.
16. Київська команда «Динамо» найтитулованіший футбольний клуб за всю історію СРСР. А також перший представник тогочасного Радянського Союзу, якому вдалось здобути європейський трофей.

Тож, якщо в Тебе є друзі, які захоплюються футболом, неодмінно привітай їх з цим святом та побажай нових перемог та голів у ворота суперника.

Немає коментарів:

Дописати коментар