вівторок, 29 січня 2019 р.

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

НІКОЛИ УКРАЇНІ НЕ ЗАБУТИ ЦИХ ЮНИХ ДУШ НЕСКОРЕНИЙ ПОЛІТ


Сьогодні вшановуємо пам'ять про мужніх та сміливих київських курсантів, які у 29 січня 1918 році дали бій підрозділу Червоної гвардії, затримавши її наступ на Київ. 

Щороку 29 січня в Україні відзначають День вшанування пам’яті Героїв Крут. Відповідний указ президента був підписаний 15 січня 2007 року.
Президент України Петро Порошенко у День вшанування пам'яті Героїв Крут сказав: «Події 29 січня 1918 року назавжди вкарбувалися в пам'ять поколінь українців. Адже під Крутами творилася історія молодої, як і бійці-крутяни, держави. Держави, яка ціною неймовірних зусиль та трагічних втрат заявила про своє право бути вільною від ярма імперії. Станція «Крути» – тільки одна із численних битв в одвічному «хрестовому поході» Росії проти України, однак відважні патріоти, які захищали Україну під Крутами – справжні Герої, завдяки яким таки постала наша незалежність. Як і сучасні Герої, які на своїх плечах міцно тримають нашу незалежність, захищають свою Батьківщину від зазіхань зухвалого агресора. Вони боролися, щоб ми перемогли».
 Бій під Крутами відбувся на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва. 
Результат пошуку зображень за запитом "крути"
Тривав він понад п'ять годин. Загін із курсантів, студентів та гімназистів зійшовся у нерівному бою з багатотисячною армією Михайла Муравйова. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені. Затримка просування армії Муравйова дала можливість укласти Берестейський мирний договір, що означав міжнародне визнання української незалежності.

Герої Крут. Вони захищали Київ (відео)
Затримка просування армії Муравйова дала можливість укласти Берестейський мирний договір, що означав міжнародне визнання української незалежності.

Чому ж молоду державу захищали необстріляні студенти-добровольці, а не військо? Як відбувався нерівний бій? І чи є докази порушення більшовиками Женевської конвенції щодо поводження з полоненими? Відповіді на ці запитання – читайте в мемуарах учасників боїв під Крутами.

Бій під Крутами. Хронологія за спогадами учасників битви

Тоді близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків. Їх не зупинила значна чисельна перевага ворога, вони мужньо боролися до кінця. Боролися за вільну Україну.

Пов’язане зображення

Немає коментарів:

Дописати коментар