понеділок, 14 грудня 2015 р.

Поспішайте написати листа

Святий Миколай уже в дорозі 
   Вже зовсім скоро почнуться новорічні свята. Безумовно, першим і, напевно, найулюбленішим дитячим святом, до нас прийде день Святого Миколая - 19 грудня. 
     Напередодні цього дня діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, а також пишуть листи до Святого Миколая. 
      Дорослі ж просто сподіваються отримати якийсь подаруночок, адже хоч маленький презент приємно отримати кожному. Це довгоочікуваний день року, адже невідомо, що на тебе чекає – подарунок, а чи може різочка?! Слухняних діток під подушкою чекають гостинці, а от бешкетникам варто задуматися про свою поведінку та чекати в подарунок тільки різочку. 
   Напередодні свята ніч завжди чарівна, а тому потрібно перед сном обов'язково загадати Миколаю бажання, постаратися заснути з цією думкою, тоді воно збудеться обов'язково! Хочеться вірити, що кожній дитині в цю ніч присниться самий чарівний і дивовижний сон!
   Нині ми пов’язуємо Свято Миколая тільки з подарунками і часто навіть не здогадуємося про глибоке релігійне коріння та особливості відзначення цього свята нашими предками. Святий Миколай (або Ніколаус) – це реальна історична особа - візантійський єпископ, що прославився своєю любов'ю до дітей і допомогою бідним. 
     День шанування Миколая Чудотворця - це один з найдобріших, найсвітлих і найчарівніших днів у році. Є повір'я, що, якщо попросити щиро прощення за свої гріхи, а також загадати найпотаємніше бажання, то Миколай обов'язково його виконає. Зовсім неважливо, відзначаєте ви церковні свята, чи вірите в чудеса, ходите завжди до церкви або ж ні, день Святого Миколая є прекрасним приводом привнести крапельку чарівництва і трохи казки в життя своїх дітей та близьких людей.
    У західній Європі Миколай свої подаруночки приносить в носочки, якими діти заздалегідь прикрашають камін.
     За давніми переказами, Святий Миколай Чудотворець жив багато століть тому в Малій Азії. Він був народжений в сім'ї благочестивих батьків, з самого народження Миколай відрізнявся своїм співчуттям, добротою і безкорисливістю. Завжди намагався допомогти всім, кому міг і чим міг. Це просто унікальний приклад чесноти, якої багатьом варто повчиться.
   Святий Миколай вважається захисником стражденних та бідняків, він завжди готовий поспішати на допомогу і в життя кожної людини привнести крапельку чарівництва. Однак, допомагає він лише тим людям, у кого чиста душа й безкорисливі помисли, хто відкритий, хто живе зі світом в душі і вірить істинно в добро.
      Існує чимало легенд про добрі справи Святого Ніколауса.

       Так, одного дня Ніколаус вирішив допомогти трьом сестрам, яких через бідність ніхто не хотів брати в дружин. Вночі він кинув їм через трубу комина три мішечки із золотими монетами. Після допомоги сестрам, Ніколаус продовжував здійснювати підтримку для бідних городян, залишаючись непоміченим і дивуючи все місто. Він приносив у домівки іграшки й теплі речі для дітей, ліки для хворих. А найголовніше Ніколаус робив це все не для слави, а таємно і від усієї душі. Один раз уночі люди захотіли вистежити того, хто ж так усім допомагає і були вражені, що ним виявився молодий Миколай. Після цього місцеві жителі обрали його своїм єпископом. 
         Після смерті єпископа у місті почали відбуватися чудеса: хворі, що приходили до його могили зцілювалися, а образ Миколая захищав людей в далеких подорожах та життєвих незгодах. Після всіх цих чудес Ніколауса долучили до лику святих.
          Існує чимало прикмет, які пов’язані з відзначенням Дня Святого Миколая, 19 грудня. Так, кажуть, що «якщо на Миколу піде дощ, то буде гарний врожай на озимину». А якщо мороз цього дня буде, то городина вродить рясно. У народі вважають, що Святий Миколай піклується про мандрівників, водіїв, туристів, воїнів. Також святий допомагає у скруті, боронить від стихійного лиха. Крім того, саме Миколай – покровитель дітей, молоді і завжди опікується їх життям та навчанням.
        Якщо ви довго не телефонували рідним, давно не бачилися з близькою людиною, чекали особливого моменту, щоб сказати особливі слова, то ось він - цей день. День для щирих зізнань та омріяних подарунків. День для дива!
До Вашої уваги мультфільми про Святого Миколая

Немає коментарів:

Дописати коментар