субота, 7 квітня 2018 р.

З СВЯТОМ БЛАГОВІЩЕННЯ !

З першими променями весняного сонечка, пахощами зораної землі приходить в Україну свято Благовіщення.
Саме цього дня вісник Божий, Архангел Гавриїл приніс чудову, благу звістку про про те, що вона стане Матір'ю сина Божого. У переказі говориться, що архангел Гавриїл з'явився до неї в той момент, коли вона читала книгу пророка Ісаї саме в тому місці, де говориться про народження Месії.
Вітаю Вас з величним і світлим святом Благовіщення та щиро бажаю, щоб щастя та добро ніколи не полишало вашу оселю та всю нашу святу Україну. 
Я хочу, щоб кожний куточок нашої країни, кожна родина, кожна людина у цей день відчули радість, тепло та затишок.
Бажаю Вам зустріти Свято Благовіщення у піднесеному настрої, зі світлими помислами та намірами.
 Від усього серця зичу щастя і благополуччя в кожен будинок, кожній українській сім’ї!
Нехай кожен з нас цього дня зробить бодай одну добру справу, допоможе ближньому, посміхнеться незнайомому, побажає добра друзям. 
І тоді, весь наш світ стане хоч трохи світлішим, радіснішим та щасливішим.
Благовіщення — входить в число дванадесятих свят. Українська православна церква та інші церкви, що використовують юліанський календар, святкують Благовіщення 7 квітня. Це свято відзначається щороку в один і той же день. 


Святкуючи Благовіщення, ми святкуємо початок новозавітного дня. Настав час виконання святого обіцянки Господа про «Семені дружини, Яке зітре голову змія» (Бут. 3, 15). Цей день — початок нашого спасіння, про що Свята Церква незаперечно свідчить: «Сьогодні спасіння нашого початок, і від віку таїнства явлення: Син Божий, Син Діви буває і Гавриїл благодать благовістить. Тим же і ми з ним Богородиці заволав: радуйся Благодатна, Господь з Тобою ».


Однак, на відміну від дати Різдва, дата Великодня є рухома й залежить від багатьох чинників. Вона може бути не раніше 4 квітня. Якщо дата Пасхи припадає на 4, 5 чи 6 квітня, то Благовіщеня випадає на Світлий тиждень, відповідно – понеділок, вівторок чи середу. Якщо Великдень випадає з 8 до 13 квітня, то свято Благовіщення випадає на Страсний тиждень. Богослужбовою особливістю свята Благовіщення є те, що в той день завжди служиться Божественна літургія, навіть якщо в той день вона не відправляється, наприклад,у Велику П’ятницю.

Цього року, 2018-го, свято Благовіщення співпало з Великою суботою. Містичним, незбагненним чином у одному богослужінні цього дня поєднуються події, які історично розділяються між собою 33 –ма роками.

Радість здійснення обітниці спасіння роду людською поєднано з «Днем тиші» – Христос розіп’ятий, мертвий знятий із хреста та покладений до гробу, який привалено великим каменем. Його тіла не видно людям, але ми знаємо, що в цей момент Спаситель сходить до пекла, щоб визволити праведників від мук. Ось, як каже церковна пісня (тропар) про цей день “У гробі тілом, у пеклі душею, як Бог, у раю ж з розбійником, і на Престолі був Ти, Христе, з Отцем і Духом, все наповняючи, Неописанний. Обидві ці події незбагненні людському розуму, але, разом із цим, вони є передвісниками грядущого Воскресіння та спасіння людей.

Піст у Велику суботу та Благовіщення. Суворий чернечий устав наказує вживати того дня овочі, фрукти, каші та хліб. Однак, він забороняє вживання в їжу риби,що є звичним для свята Благовіщення. Також, монаший статут дозволяє вживання невеликої кількості вина. Але це зроблено не для того, щоб “звеселити серце людини” (Пс.103:15), а для того, щоб фізично підтримати та додати сил ченцям, втомлених особливо виснажливими службами страсної седмиці та підкріпити їх перед нічною Великодньою службою.

У Велику суботу в багатьох храмах уже освячується і благословляється їжа, паски, яйця, масло, м’ясо та інша пожива. Однак вживати це все не можна до часу закінчення святкового Великоднього богослужіння. В ідеалі – спробувати цю їжу віруючі можуть тільки після причастя на нічній Літургії свята Пасхи.

На два найбільших свята Великого посту – Благовіщення та Вербної неділі віруючим дозволяється на трапезі риба, однак, на час Страсної седмиці ці дозволи скасовані – триває суворий піст. Рибу вживати все одно не можна. Однак, віруючі зігріті думкою про швидке, вже за пів доби, настання Великодня, з можливістю повного «розговіння».


Нехай Благословенним буде до вас Господь,
Живіть в щасті і в здоров'ї будьте!

Немає коментарів:

Дописати коментар