понеділок, 22 січня 2018 р.

ВІТАЄМО!

Пов’язане зображення

Сьогодні 22 січня всі українці відзначають 99 річницю — Дня Соборності саме в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

 Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.
Універсал Директорії УНР про Злуку УНР та ЗУНР від 22 січня 1919 року.
        Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
     22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 
     Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування. В часи феодального роздроблення земель Київської Русі заклики до спільних дій окремих князів супроводжували літописний період української історії. Образ скривдженої України та православної віри, необхідність її оборони надихав козацькі полки Богдана Хмельницького. В народній пісенній та епічній творчості сакральна Україна завжди уявлялась як єдине тіло від Сяну до Дону. 
  До Вашої уваги ми підготували віртуальну виставку-експозицію: 

« ЄДНАННЯ ЗАРАДИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ» 

Результат пошуку зображень за запитом "бойко історія україни"


З нагоди цієї дати в бібліотеці було підготовлено і проведено: 
  • Книжкова виставка: «Україна: історія і сучасність»
  • Урок державності:«Соборність це єдність і злагода» з учнями 5-7 кл.,
  • Історико-патріотичний анонс:  «Разом – ми велика сила» з учнями 3-4 кл.

Немає коментарів:

Дописати коментар