пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

Вітаємо!


День української писемності та мови – свято, яке відзначається ще з 1997 року в нашій країні. Всі ми розуміємо чому саме приурочено таке торжество. Але не всі знають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова. 

Тому у цей день часто згадують про нього. І в честь такого свята, як День української писемності та мови, ми вирішили розповісти вам більше про нього.
Це свято, як ми вже говорили, було засноване в 1997 році. Сталося це завдяки ініціативі президента України Леоніда Кучми. Він підписав указ на честь українського літописця преподобного Нестора — послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. 

Саме цим документом і був заснований День української писемності та мови.
Варто відзначити, що саме автора "Повісті минулих літ" Нестора Літописця вважають "батьком української словесності". 

Але і зараз продовжуються дослідження історії української писемності. Є варіант, що раніше на території нашої країни було кілька варіантів правопису.
Потрібно сказати, що День української писемності і мови не тільки офіційне державне свято, але і церковне. Перший у сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмської.
Традиційно в цей день проходить досить багато заходів. Щорічно, в День української писемності та мови можна побачити урочисте покладання квітів до пам'ятника Нестора Літописця. Так само проходить нагородження кращих українських літераторів і популяризаторів українського слова, а також видавництв, які випускають літературу українською мовою.
Потрібно додати, що в багатьох школах та закладах в День української писемності та мови проводять традиційні диктанти національної єдності.
Сьогодні  і наша бібліотека та користувачі долучились до цього свята: в читальному залі була розкрита експрес - виставка: "Світлиця слова у безмежжі часу" 
на якій була представлена література з якою ознайомились відвідувачі бібліотеки та провели мовну мозаїку: "Чистий струмок нашої мови" де пошановувачі української мови декламували вірші. В Інтернет-центрі діти переглянули відео презентацію де ознайомились з історіює свята "День української писемності"

Немає коментарів:

Дописати коментар