1 листопада - День народження Європейського Союзу
1 листопада свiтова спільнота вiдзначає День заснування Європейського Союзу. Європейський союз - напевно найбільш природне сучасне економіко-геополітичне об’єднання на сьогоднішній день, яке представлене більш ніж пів мільярдом її жителів і наближаючийся до чверті в світовому валовому внутрішньому продукті частини економіки. ЄС утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993 - го року i який заклав основи існування Єдиної Європи в тому вигляді, в якому ми знаємо її сьогодні.
А що знаєте ви про Європейський Союз ?
Iсторiя народження Європейського Союзу
Ідеї щодо створення єдиного союзу європейських держав царювали в свідомості правителів та народів держав європейського континенту протягом довгого часу. Одна з перших публічних пропозицій об'єднати країни на принципах рівності членів і кооперації була зроблена Віктором Гюґо у 1851 р.
Європейський Союз починає свою історію від 9 травня 1950 р. Саме тоді міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував нову форму політичної організації Європи силами створення спільного ринку вугільної і сталеливарної продукції Франції, Федеративної Республіки Німеччини та інших західноєвропейських країн як засіб зміцнення миру та стабільності на континенті, аби унеможливити саму думку про війну між європейськими націями.
Етапи європейської інтеграції:
- 1950-1968 рр. - становлення економічної Європи шести країн;
- 1969-1973 рр. - поглиблення й розширення «Спільного ринку»;
- 1974-1984 рр. - певний застій євробудівництва;
- 1985-1991 рр. - виникнення нових інтеграційних структур та їхня підготовка до створення ЄС;
- після 1992 р. - розбудова ЄС.
Європейський Союз базується на трьох головних компонентах:
- Європейське співтовариство становить правову основу для формування політики спільного ринку, міжнародної торгівлі, сприяння розвитку, монетарної політики, сільського господарства, рибальства, навколишнього середовища, регіонального розвитку, енергетики;
- спільна зовнішня політика та політика безпеки;
- юстиція і внутрішні справи, що включає співпрацю між країнами - членами ЄС в таких галузях, як громадянське та кримінальне право, політика імміграції та надання притулку, прикордонний контроль, боротьба з торгівлею наркотиками, співпраця та обмін інформацією між поліціями.
З моменту набуття Україною незалежності у 1991 році Європейський Союз та Україна динамічно розвивають відносини один з одним. Україна є пріоритетним партнером ЄС у рамках European Neighbourhood Policy (Європейської політики сусідства (ЄПС)) та Східного партнерства.
10 фактів про країни ЄС, про які мало хто знає
1. Італієць Луіджі Беццера винайшов технологію приготування еспресо з метою скоротити час кавової перерви власних співробітників.
2. Влада Швеції виплачує близько 200 дол. школярам, які протягом місяця не пропустили жодного заняття.
3. Найтриваліші оплески всіх часів і народів звучали у віденській опері: глядачі 80 хвилин аплодували Пласідо Домінго. В подяку за це артист вклонився більше 100 разів.
4. 90% населення Фінляндії довіряють поліції. Це найвищий рівень довіри правоохоронцям в світі.
5. 70% мармуру в світі виробляється в Греції.
6. Рифт Сільфра в Ісландії єдине місце на землі, де можна поплавати між двох континентів, одночасно доторкнувшись до континентальних плит Європи та Північної Америки.
7. Найдовший у Європі міст знаходиться у Португалії. Довжина мосту Васко Да Гами сягає 17 185 м.
8. За кількістю об'єктів, що охороняються ЮНЕСКО, Болгарія займає третє місце у світі після Греції та Італії.
9. У континентальній Європі автомобілі дотримуються правостороннього руху. Однак у Парижі є одна вулиця протяжністю 350 м., де діє лівосторонній рух.
10. Найстаріший у світі ресторан, що досі діє - Casa Botin у Мадриді. Він був відкритий у 1725 році.
Немає коментарів:
Дописати коментар