Корисні поради для батьків

ШАНОВНІ БАТЬКИ!
      На цій сторінці подано цінні поради про те, як правильно виховувати дітей, як Ви можете допомогти Вашим дітям, коли вони роблять перші кроки на шляху до майбутнього.  
Тема виховання належить до розряду вічних і ніколи не втратить своєї актуальності. Коли мова йде про формування особистості і характеру дитини дуже страшно допустити помилку, адже в подальшому вона може позначитися на всьому житті людини. Батькам не варто довіряти виховання лише своєї інтуїції, керуючись поточними рішеннями – цей процес повинен бути продуманим і послідовним. 
   ЦІКАВІ САЙТИ ТА ПОРАДИ 
для допитливих дітей:




МЕРЕЖА ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ 
М. СТРИЯ (електронна реєстрація)

 

ТОП 10 сайтів для дітей українською мовою

Щоб ваших дітлахів на затягнули сумнівні місця всесвітньої павутинки – запропонуйте їм перелік сайтів та блогів перевірених і безпечних: для розваг, навчання та розвитку.

Шановні батьки, беріть активну участь у формуванні читацьких інтересів та культури читання вашої дитини
1) Як тільки ваша дитина навчиться читати, познайомте її з першою книжкою для самостійного читання.
2) Поцікавтесь, чи зрозуміла дитина прочитане.
3) Обговоріть з нею книжечку.
4) Поясніть незнайомі слова і розкажіть про словники.
5) Поясніть, що є ще багато цікавих книжечок і навіть цікавіших.
6) Контролюйте тематику читання. Обговорюйте з дитиною книги. Це допоможе вам стати щирими друзями.
7) Коли радите дитині прочитати якусь книжку, то знайдіть час прочитати її самим - тоді ви зможете доторкнутися до внутрішнього світу вашої дитини.
8) Наштовхніть дитину на думку, що треба самому пробувати щось творити. Це надасть вашій дитині впевненості у собі. А ще - це буде своєрідними уроками спілкування.
9) При обговоренні прочитаного не наполягайте на своїй думці.
10) Створіть власну домашню бібліотеку.
11) Вчіть поважати будь-яку книгу - цікаву чи нецікаву - це як повага до іншої думки.
12) Виховуйте у своїх дітей бережливе ставлення до книг. Якщо книга «захворіла» - допоможіть дитині відремонтувати її. Покажіть як правильно це зробити.

Пам'ятайте! Ви являєтесь прикладом для своєї дитини


Як вибрати книжку малюку і про що читати?

      Для того, щоб дитина полюбила книгу та читання, багато чого залежить від батьків. Від того, які книжки з’являються на книжковій полиці у дитини, залежить те, яким читачем, знавцем гарної літератури він стане в майбутньому. Книг зараз видають  багато, але досить часто це “порожнє” читання,  з помилками у текстах, з поганими, незрозумілими малюком ілюстраціями, з неякісним перекладом та друком . Вибираючи книгу, уважно перегляньте видання, ілюстрації ,тексти, палітурку. Головна умова у виборі книжок для найменших читачів – 70% площі сторінки повинна займати ілюстрація. Діткам від року до двох важко сидіти на місці і слухати тексти, а якщо у книзі красиві, привабливі ілюстрації, то малюк обов’язково зацікавиться такими яскравими картинками.  Так що ілюстрації при виборі книжки для найменших – це перше, на що треба звернути увагу при виборі книжки. Дитині сподобаються книжки з яскравими, веселими кольорами- червоним, помаранчевим, жовтим. На полутони, змішані кольори людина реагує лише після 7 років! Це треба пам’ятати при виборі книжок.

     Потрібно, щоб у книгах для дітей до 3 років малюнки були зрозумілими.Якщо мова йде про котика і півника, то дитина на малюнку повинна впізнати саме котика і півника, а не якусь іншу тваринку. На обличчях героїв книги повинно бути чітко промальовано емоції,композиція на малюнку повинна бути простою ( приклад малюнки Володимира Сутєєв ).

     Для малят від 1 до 3 рочків читайте прості вірші, забавлянки, заклички, народні пісні. Вибирайте класичних поетів – Івана Неходу,Платона Воронька, Марію Познанську, Наталю Забілу, Лесю Антонову, Агнію Барто, Корнія Чуковського, Самуїла Маршака, Бориса Заходера . Обов’язково купуйте малюкам казки. З текстів казок дитина навчиться народної мудрості, зрозуміє оточуючий світ. Обирайте прості казки: Колобок, Курочка Ряба, Рукавичка, Теремок, Ріпка, Котик і Півник, Солом’яний бичок, Колосок.

Як викликати у дітей інтерес до читання

  • Читайте не більше 10-15 хвилин;
  • Перед читанням провітріть кімнату, приберіть зі столу предмети, які відволікають увагу.
  • Якщо дитина втомилася, зробіть фізкультурну процедуру.
  • Не бійтеся похвалити дитину;
  • Як обговорити з дитиною прочитане;
  • З'ясувати перед читанням чи під час читання важкі слова;
  • Спитати, чи сподобалося дитині прочитане. Чим?
  • Що нового довідався?
  • Попросіть розповісти про головного героя, головні випадки;
  • Які слова і вирази запам'яталися?
  • Чому навчила книга?
  • Запропонуйте дитині намалювати малюнок до епізоду, який найбільше сподобався, вивчити уривок, якщо це вірш.

Як зацікавити дітей читанням

  1. Показуйте хороший приклад вашій дитині, демонструючи їй, як вам подобається читати. тримайте вдома велику кількість книг та журналів. Нехай ваша дитина побачить вас за читанням.
  2. Дайте дитині подивитись вашу книгу. Читайте її вголос або дозвольте їй прочитати її вам. Визначте певний час і місце для читання.
  3. Регулярно відвідуйте бібліотеку.Покажіть вашій дитині, як бібліотека працює і де дитина може знайти свої улюблені книжки.
  4. Приносьте своїй дитині книги, які задовольняють її індивідуальні потреби, наприклад про спортивні змагання, тваринний та рослинний світ, включаючи художню літературу.
  5. Зацікавте свою дитину яким-небудь хобі чи діяльністю, яка потребує читання та подобається їй. Конструюйте, готуйте їжу, грайте в настільні ігри, оскільки такі заняття потребують, щоб дитина читала інструкції.
  6. Організуйте пошук скарбів. Заховайте якусь річ, наприклад, нову книгу, а потім лишіть письмові підказки, котрі приведуть дитину на це місце.
  7. Заохочуйте дитину складати різні історії й записуйте їх в той час, коли вона їх розповідає. Зробіть її власну збірку оповідань, записуючи і додаючи її власні малюнки. Пізніше ваша дитина зможе читати свою книгу вам, товаришу, молодшому брату, сестрі.
  8. Якщо ваша дитина-неохочий читач, вигадайте гру в читання буденних речей, таких як коробки з-під чогось, наклейки, старі листівки, комікси, програми телепередач.

Рекомендації та пропозиції для читання вголос

  • Читайте з інтонацією. Змінюйте ваш голос на знаках пунктуації. Говоріть м'яко та голосно. Вкладайте в читання частинку душі.
  • Пам'ятайте про настрій. Замість того, щоб сказати "Негайно все припини і сядь? спробуйте сказати "Давай влаштуємося зручніше і послухаємо нашу казочку".
  • Запасіться терпінням. Знаходьте час, щоб відповідати на запитання, які задають ваші діти під час читання. Це значить, що діти під час читання. Це значить, що діти потребують вашої уваги.
  • Темп читання. Не поспішайте під час читання. Уповільнюйте темп. Якщо не вистачає часу на читання, вибирайте для цього більш короткий текст.
  • Ставте вашій дитині задачі. Вибирайте книги, які відповідають розумовим здібностям вашої дитини і викликають в неї цікавість.
  • Веселіться. Ділитися історіями цікаво, і це створює ту близькість, про яку діти будуть пам'ятати все своє життя. Насолоджуйтесь цим.

Чому казка - найкращий інструмент для виховання дитини?

Десять заповідей для батьків майбутніх першокласників

1. Починайте «забувати» про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: «Який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд».
2. Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри ), так і життєві (обговорення сімейних проблем).
3. Не ставтеся до дитини зневажливо. Не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини.
4. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
5. Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення-запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) – нехай розповість , що більше всього сподобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.
6. Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
7. Постарайтеся хоч інколи дивитеся на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.
8. Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: «Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати». Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
9. Ніколи не порівнюйте свою дитину з сусідською, з її друзями, однокласниками. Порівнюйте з тим, якою вона була вчора і якою вона є сьогодні. Це допоможе вам швидше оволодіти азами батьківської мудрості.
10. Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини Ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до Вас тепер і в майбутньому.

Ніколи не кажіть, що вам ніколи виховувати свою дитину. 
Це все одно, що сказати: «Мені ніколи її любити».


Немає коментарів:

Дописати коментар