Сьогодні виповнюється 190 річниця від дня народження великого мрійника і фантазера Жуль Верна
Жюль Габріель Верн народився 8 лютого 1828 в місті Нант (Франція) в сім’ї адвоката. У 8 років Жуль Верн почав навчання спочатку в семінарії Сен-Станіслав, а потім в Нантському ліцеї, де він отримав класичну освіту, що включала в себе знання грецької та латини, а також риторику, співи та географію.
У 1849 році Жуль Верн отримав ступінь ліценціата права, так як батько-адвокат наполягав на отриманні юридичної освіти. Але Жюль Верн не починав адвокатську практику, адже під час навчання почав писати пєси, оповідання, комедії. Вперше його п’єса була поставлена в 1850 році, а першим надрукованим твором став роман із серії «Незвичайних подорожей» в 1863 році. З тих пір Верн випробував безліч професій, але не переставав писати.
10 січня 1857 року Верн одружився з Онориною де Віане, молодою вдовою з двома дітьми. Він з сім’єю мешкав у великому заміському будинку та іноді плавав на яхті. Перший роман Жюль Верна приніс йому великий успіх. Надихнувшись позитивними відгуками , письменник продовжив створювати пригодницькі романи, просочені науковими чудесами . Верн постійно подорожував: по США, Середземному морю, об’їздив майже всю Європу. За свою біографію Жюль Верн написав 66 романів, безліч повістей, п’єс. Безліч романів Жюль Верна були екранізовані.
У 1871 році Жуль Верн оселився в Ам’єні, а у 1888 році його обрали радником. У 1886 племінник письменника Гастон, який страждав на параною, вистрілив Жулю Верну в ногу. Поранення було настільки важке, що письменник не міг рухатися до кінця свого життя.
В останні роки життя у Верна виникли проблеми зі слухом, сильний діабет вплинув на зір — Жуль Верн майже нічого не бачив. Помер Жуль Верн 24 березня 1905 року.
Серед відомих його творів — «Таємний острів», «П’ятнадцятирічний капітан», «Подорож до центру Землі», «Із Землі на Місяць», «Діти капітана Гранта», «20000 льє під водою», «Навколо світу за 80 днів» та багато інших.
Її герої - п’ятеро мужніх чоловіків - тікають з полону на повітряній кулі і опиняються на безлюдному острові, де їм доводиться все починати з нуля. Натхненна, злагодженна праця перетворює невеличкий острів на справжній цивілізований світ!
У пригодницькому романі видатного французького письменника Жуля Верна (1828-1905) розповідається про Діка Сенда — юнака, що вийшов переможцем із численних життєвих випробувань.
Екіпаж китобійної шхуни-бриг «Пілігрим», якою командував капітан Гуль і на борту якої випадково опинилася місіс Велдон, дружина судовласника, її п’ятирічний син Джек, кузен Бенедикт та їхня служниця, врятував з потопаючого корабля чотирьох негрів, мешканців Пенсільванії. Але трапилося нещастя: капітан Гуль загинув разом з матросами, намагаючись загарпунити величезного кита. Дік Сенд став капітаном «Пілігрима», а врятовані негри — його помічниками. Здається, найстрашніше вже позаду, та через підступну зраду корабельного кока Негоро судно викидає на африканське узбережжя, у країну работорговців і невільників...
Ця книга відкриває всевітньо відому трилогію видатного французького письменника, класика науково-фантастичної та пригодницької літератури, чия творча спадщина налічує 115 великих томів. Її герої вирушають у ризиковану мандрівку морем на пошуки людини, долають серйозні перешкоди, потрапляють у страшні ситуації, протистоять людській бідності та жорстокості. Переклад І. Л. Базилянської.
«20 000 льє під водою» — другий роман знаменитої трилогії великого французького фантаста Жуля Верна (1828–1905).
У центрі розповіді — сповнена небезпек і пригод навколосвітня подорож капітана Немо та його друзів на підводному човні «Наутілус». Капітан Немо, як і мужній шотландець капітан Грант («Діти капітана Гранта»), що не змирився з утратою незалежності його батьківщини, усе своє життя присвятив боротьбі за визволення Шотландії від британського панування. Занурившись в океанські глибини на фантастичній науковій лабораторії, він не знаходить задоволення в дослідженнях підводного світу і, перейшовши на сторінки третього роману «Таємничий острів», бореться з несправедливістю на боці всіх поневолених народів.
Немає коментарів:
Дописати коментар